вівторок, 21 квітня 2015 р.
Ознайомлення з колажем. Практична робота «Зимове панно» в техніці колаж
Тема: Ознайомлення з колажем.
Практична робота «Зимове панно» в техніці колаж.
Мета: Ознайомити з поняттям колаж
Закріпити знання про теплу і холодну гаму кольорів, техніки: набризк, аплікацію.
Розвивати творчість, дрібну моторику, образне мислення, увагу, вміння задумувати формат роботи і підбирати матеріали для її виготовлення.
Виховувати акуратність, вміння доводити справу до кінця, любов до природи, бажання багато знати про мистецтво і художників.
Матеріали: основа для панно, трафарети і замальовки із зображенням сніговичків, ножиці, папір і картон, гофрований папір, клей, клаптики тканин, яєчна шкаралупа, манка, пшоно, бісер, нитки тощо, зразки колажів, картина Рембрандта «Автрпортрет з палітрою»
Тип заняття: вивчення нового матеріалу.
Хід заняття:
І.Організація гуртківців до заняття.
Діти вибирають квадратик гофрованого паперу того кольору, який їм подобається. Потім папір буде потрібний в роботі. Пригадуємо, які з кольорів теплі, які – холодні.
.
ІІ. Оголошення теми і мети заняття.
1. Сьогодні будем виготовляти зимове панно.
2. А от ким його населим, ви здогадаєтесь, коли виконаєте завдання. Завдання: пазли, кросворд,
3. Наше панно буде виготовлятись в техніці «колаж».
Колаж (від фр. collage - приклеиванание) - технічний прийом в образотворчому мистецтві, який полягає у створенні мальовничих або графічних творів шляхом наклеювання на яку-або основу предметів і матеріалів, що відрізняються від основи за кольором і фактурою.
Колажем також називається твір, цілком виконане в цій техніці.
Колаж використовується головним чином для отримання ефекту від сполучення різнорідних матеріалів, а також заради емоційної насиченості та гостроти твори.
Колаж може бути домальованим будь-якими іншими засобами - тушшю, аквареллю і т.
4. Чи ви зрозуміли, що таке колаж?
ІІІ. Пояснення послідовності виконання роботи.
Вступна бесіда. Малювати сніговиків легко, досить накреслити декілька кілець. Колись було дуже почесно, коли художник міг без циркуля і лінійки намалювати ідеально рівне коло чи пряму лінію. (Рембрандт, автропортрет).
Але ми ще тільки вчимося, тому кола можуть бути не ідеальними, а снігові кулі бувають різної форми.
Демонстрація зразків.
Повторення послідовності виконання роботи дітьми.
ІУ. Практична робота дітей.
У.Динамічна пауза
Раз, два, три, чотири – ми сніжок зліпили.
Він кругленький і гладенький,
Але зовсім не смачненький.
Раз – підкинем,
Два – підкинем,
Три – спіймаєм і зламаєм.
Одягаєм рукавички,
Рукавички невеличкі,
Знають хлопчики й дівчатка – все у нас тепер в порядку:
Кожен пальчик має хатку.
УІ. Продовження виконання практичної роботи дітьми.
Під час виконання роботи звучить легка музика.
Створення колективної роботи: панно в техніці колаж.
УІ. Підсумок.
- Як ви думаєте, хто добре працював?
- Що сподобалося?
- Чиї ідеї були цікаві?
Після заняття, на перерві, можна прочитати дітям казочку «Сонечко і снігові чоловічки».
Додаток:
Читання казки "Сонечко і снігові чоловічки"
"Одного разу, в морозний ясний день діти виліпили з снігу чотирьох чоловічків.
Назвали їх так: Дідусь, Мудрець, Двірник і Малюк. Опівночі, коли діти
міцно спали, снігові чоловічки ожили.
Було холодно, чоловічки тупотіли, плескали і так розшумілись, що розбудили стару Ворону.
- Даремно радієте, - прокаркала вона. - Завтра з'явиться сонечко і ви розтанете!
Тоді Мудрець запропонував піти до сонечка і попросити, щоб воно не поспішало.
Снігові чоловічки вирушили до лісу, за яким зазвичай вставало сонечко.
Цікава Ворона полетіла слідом. У лісі було холодно й безлюдно.
Раптом почувся стукіт.
- Всі шишки порожні, - голосно скаржився Дятел, марно стукаючи дзьобом по дереву в пошуках жучків. - Голодно взимку. Гніздо нічим утеплити.
Скоріше б сонечко приходило!
Сніговики переглянулися. Дідусь зітхнув, зняв свою чудову бороду і
простягнув її Дятлові:
- Візьми, друже, утепли гніздо!
- Дякую вам, - наговорив Дятел.
І сніговики рушили далі. Раптом між деревами майнуло що-то руде.
Коли чоловічки підійшли ближче, то побачили пухнасту Білку.
Вона сиділа на гілці і гірко плакала:
- Мій будиночок занесло снігом, ніде сховатися від холоду. Скоріше б
сонечко приходило!
- А ми йдемо до сонечка, - сказали Білочці сніговики.
- Правда? - Зраділа Білка. - Тоді передайте йому, будь ласка,
щоб приходило швидше.
На прощання Двірник зняв з голови кошик і подарував її Білці.
Білка тут же закріпила кошик серед гілок і затишно влаштувалася в ній.
На узліссі Малюк раптом зупинився і радісно закричав:
- Дивіться, сонечко!
З-за пенька визирали чиїсь довгі вуха.
Коли сніговики підійшли ближче, вони побачили Зайця, який тремтів від холоду.
- Я замерз, - ледве вимовив Заєць. - І дуже голодний. Якщо сонечко
завтра не прийде, я загину.
Дідусь трохи подумав - не хотілося йому розлучатися зі своїм
чудовим носом, але потім все-таки висмикнув морквину і простягнув її
Зайчика. А Малюк закутав звірятко у свій шарф.
Тепер снігові чоловічки поспішали до сонечка, щоб, навпаки, поквапити
його. Їм було дуже шкода лісових звірів.
- Хочете, я до сонечка полечу, - раптом запропонувала сніговикам Ворона. – Я знаю, де воно живе.
Сніговики зраділи. Тепер лісові мешканці врятовані! І Мудрець подарував Вороні на пам'ять прекрасну оправу від окулярів.
Ворона відлетіла. Незабаром над лісом піднялося сонечко. Сніжним чоловічкам було трохи сумно, і вони заспівали пісню, в якій говорилося, що
взимку обов’язково сюди повернуться. Поступово пісенька перетворювалася
у нерозбірливе звучання.
Запитання:
1. Які дали імена діти сніжним чоловічкам? Як ви думаєте, чому?
2. Що сталося вночі опівночі?
3. Про що розповіла Ворона сніжним чоловічкам?
4. Який вихід запропонував Мудрець?
5. Кого зустріли снігові чоловічки в лісі?
6. На що скаржився Дятел? Як допомогли йому Снігові чоловічки?
7. На що скаржилася Білка?
8. На що скаржився Заєць?
9. Про що вирішили просити сонечко Снігові чоловічки?
10. Хто запропонував передати сонечку прохання Снігових чоловічків?
11. Як ви оцінюєте вчинки сніговиків?
12. Чому сніговикам було трохи сумно?
13. Чим закінчилася ця історія?
Придумування дітьми інших варіантів закінчення казки.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар